Modne torby na co dzień dla każdego

Modne torby na co dzień dla każdego

Kiedy wybieramy się na wesele i dobieramy małą torebkę do konkretnej pary butów, zazwyczaj bardzo szybko znajdujemy coś odpowiedniego. Problem pojawia się, gdy szukamy torby na co dzień. Modne torby do użytku codziennego muszą przede wszystkim pasować do większości naszych ubrań. Powszechnie jednak przyjmuje się, że torebkę dobieramy do stylu konkretnego obuwia. To w połączeniu z nim torba nadaje całości wyrazu i decyduje o charakterze ubioru. Tak jak, wybór sezonowego obuwia, tak zakup torebki jest dla nas nie lada wyzwaniem. Modne torby mają nas przede wszystkim zdobić, ale też być użyteczne i wygodne. Zatem jaką torebkę wybrać?

modna torbaPo pierwsze musimy określić nasz styl i przeglądając naszą garderobę. Torebka na co dzień powinna pasować do większości naszych ubrań. Po drugie, powinna być komfortowa. Nie możemy pozwolić sobie na torebkę z krótkim paskiem, jeśli nosimy w niej ciężkie książki. Nadwyrężony przegub i kręgosłup to podstawowy problem kobiet w dzisiejszych czasach. Wiele z nich preferuje noszenie torebki na przedramieniu. Nieodczuwalny początkowo ciężar, do którego zresztą bardzo szybko się przyzwyczajamy powoduje trwałe uszkodzenia i zwyrodnienia. W dodatku noszenie ciężkiej torebki jedynie z jednej strony może powodować skrzywienie kręgosłupa. Musimy być zatem ostrożne. Wygodne są torebki przewieszane przez ramię na ukos, czyli tak zwane listonoszki.

Są one o tyle komfortowe, że nie zjeżdżają z naszych ramion, możemy z nimi spokojnie biec, a ponadto wyrwanie nam jej z rąk jest praktycznie niemożliwe. Dobrym i zdrowym dla kręgosłupa rozwiązaniem jest również plecak, o ile noszony jest na obu ramionach. W tym sezonie plecaki są bardzo modnym dodatkiem nie tylko do sportowego ubioru, ale również do sukienki, o ile wykonany jest ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Plecak może być równie elegancki, ale nadaje naszemu strojowi nieco hipisowski i młodzieżowy styl.

Dostosowując rodzaj torby do naszych potrzeb musimy wziąć pod uwagę rozmiar oraz ilość przegródek i kieszeni. Jeżeli lubimy porządek w torebce, a nosimy w niej mnóstwo rzeczy, na pewno przyda się spora liczba oddzielnych komór. Jeśli zabieramy torebkę do szkoły lub pracy, warto zakupić usztywnianą torebkę w formie aktówki, która pomieści dokumenty i zeszyty w formacie A4. Warto również zwrócić uwagę na same paski. Większość torebek jest dzisiaj wyposażona w pasek z regulacją długości. Jest to przydatna rzecz, ale najważniejsza jest trwałość. Jeżeli nosimy w torbie książki, nie możemy pozwolić sobie na delikatne łączenia i cienkie paseczki, ponieważ istnieje duże ryzyko ich przerwania. Duże znaczenie ma dla nas również kolor. Chciałybyśmy dobierać ocień torebki do naszych butów, ale w rzeczywistości ważniejszy jest styl. Duży wybór atrakcyjnych i modnych toreb znajdziesz odwiedzając dobre butiki. Jeżeli chodzi o torby sklep internetowy może okazać się również bardzo dobrym miejscem do zakupu.

Jeżeli kolor torebki zbliżony jest jedynie do odcienia konkretnej pary obuwia, zdecydowanie lepiej jest wprowadzić kontrast. Jeżeli większość naszych ubrań jest w stonowanych barwach, dobrze jest również zaszaleć i pozwolić sobie na torebkę w ekstrawaganckim kolorze.