Części do auta – nowe czy używane?

Części do auta – nowe czy używane?

Auto to jeden z najbardziej przydatnych wynalazków ludzkości. Dzięki samochodom od dawna możemy poruszać się szybciej, sprawniej i bezpieczniej. Co roku na rynek wprowadzone są bardziej nowoczesne oraz innowacyjne pojazdy, które powstają w oparciu o najbardziej nowatorskie technologie. Producenci dążą nie tylko do tego, by samochód był bardziej bezpieczny, ale również bardziej ekonomiczny i komfortowy. Niektóre marki i modele charakteryzują się wyjątkową wygodą i elegancją. Bez względu na parametry i możliwości auta, jedno jest pewne – samochody zrewolucjonizowały nasz świat i dziś często nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania bez możliwości skorzystania z przysłowiowych czterech kółek. Niestety czasami zostajemy pozostawieni przed faktem dokonanym. Auto ulega wypadkowi bądź nagle odmawia nam posłuszeństwa. Co zrobić w takiej sytuacji? W przypadku jakichkolwiek uszkodzeń należy udać się oczywiście do zaufanego i profesjonalnego mechanika. Czasami uszkodzoną część można zregenerować, innym razem potrzebny jest zamiennik. Czy opłaca się kupować nową część? A może lepiej zdecydować się na sprawny, ale używany już wcześniej zamiennik?

Zakup nowych i używanych części

Obecnie zarówno nowe, jak i używane części możemy znaleźć w sieci internetowej. Przykładem sklepu, w którym otrzymamy na przykład turbosprężarki jest Kramex, który dodatkowo ma swoją siedzibę pod adresem: Drzymały 12 Ruchocice 602 185 513. Warto pamiętać, że korzystanie z takich punktów jest bardziej opłacalne niż zakup części u mechanika. Przed zakupem warto oczywiście z tym ostatnim się skonsultować, by wybrać dobry, pasujący produkt.

https://goo.gl/maps/Cphwb

Charakterystyka używanych części

Plusem używanych części jest oczywiście ich cena. Jeśli kupujemy element z zaufanego i profesjonalnego sklepu otrzymujemy również pewność, że część będzie w stu procentach sprawna. Dodatkowym zapewnieniem dla klientów jest także gwarancja. Bardzo ryzykowne jest z kolei kupowanie produktów na różnego rodzaju aukcjach. Wtedy nie mamy niestety pewności, że zakupiona część spełni nasze oczekiwania.

Charakterystyka nowych części

Nowa część to oczywiście wyższa jakość, jednak za tę ostatnią często musimy słono zapłacić. Bardzo często cena przekracza nasze możliwości finansowe i w takim przypadku z pewnością lepiej zdecydować się na używany produkt. Co istotne, warto pamiętać o tym, że lepiej zakupić oryginalną część na rynku wtórnym, niż inwestować w nowy zamiennik. Ten ostatni może tylko na pozór pasować do naszego samochodu. W efekcie często okazuje się, że wcale tak nie jest. Nowa część może po prostu nie pasować lub razić pod względem wizualnym.

Kilka rad dla kupujących

Jeśli kupujemy część do uszkodzonego samochodu, powinniśmy przede wszystkim dobrze się zastanowić, która opcja jest lepsza. Czasami rzeczywiście opłaca się nabyć nowy element. Z reguły opcja zakupu używanej części wcale nie jest gorsza. Oferowane na rynku produkty używane sprawdzą się tak samo, jak ich nowe, droższe odpowiedniki. Warto jednak kupować elementy tylko w zaufanych i profesjonalnych sklepach.